Figür Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı figür yapımı platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

Kyhan

3D printer statü,büst yapımı hakkında

Merhabalar,

3D printer ile statü,büst yapımı hakkında bilgi almak istiyorum eşim ressam çıktı alıp boyamak istiyoruz yardımcı olabilecek varmı.

teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

elinizde hazır bir 3d model varsa bunu 3 boyutlu baskı hizmeti sunan yerler vasıtasıyla çıktı olarak alabilirsiniz. eğer yoksa blender, zbrush, sculptris, mudbox gibi uygulamalarla 3d büst tasarımı yapabilirsiniz. 

3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
07.05.2017 - 14:51, Kyhan yazdı:

Merhabalar,

3D printer ile statü,büst yapımı hakkında bilgi almak istiyorum eşim ressam çıktı alıp boyamak istiyoruz yardımcı olabilecek varmı.

teşekkürler.

@Kyhan bey selamlar. Mimari modelleme için 3DS Max. Animasyon tarzı çalışmalar için Cinema 4D / Maya. 3ds Max'i 5 ayda, 5 yılda veya 50 yılda da öğrenebilirsin. Kapasite meselesi biraz. Yaptığınız bu çalışmayı Zaxe 3D Printer gibi ürünlerle elle tutulur hale getirebilirsiniz.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Son zamanlarda çok popüler oldu 3d yazıcılarla modelleme ama tavsiyem figür hamurunu alıp elle modellemeniz o zaman tadından yenmez hobi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
07.05.2017 - 14:51, Kyhan yazdı:

Merhabalar,

teşekkürler.

150$ - 200$ civarında çok güzel cihazlar var 3d max gibi tasarım programlarında modeli yapıp hatta hazır modelleme dosyaları bulup direk makineye aktarım basabilirsinizde.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu fiyatlara nereden bulabilirim. ve malzemesini nasıl temin edebilirim. 800 dolardan aşağıya bulamadımda :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
58 dakika önce, Kyhan yazdı:

Bu fiyatlara nereden bulabilirim. ve malzemesini nasıl temin edebilirim. 800 dolardan aşağıya bulamadımda :)

Bu ürün işinizi başlangıç seviyesinde görecektir.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/3d-printer-kit-3d-yazici-montaja-hazir-set-2-filament-ve-sd-kart-hediyelidir-280851009

1000-1500 TL arası değişmekte taksitle alınabilecek ürün. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bende Raise3D vardı fakat şu an başka cihaz alacağım. Eğer 3D prgramlarda modelleme yapabiliyorsanız 3D Printerlar çok iyi cihazlar. Bazı hazır modellerden bastıklarımı sizinle paylaşıyorum. Bunları akrilik boyalarla boyayabilirsiniz. Ama elbetteki el emeği modelden yanayım :) 

IMG_8239.thumb.JPG.4eb5d333da40e2a727df6d5efd14fd3b.JPG

Bu arkadaş bir iç mekan modellememde kullandığım figür. 17cm boyunda. Baskı süresi yaklaşık 8 saat. Üzerindeki kıvrım ve detaylardan model kalitesini anlayabilirsiniz. Ve çok rahat akrilik boyalarla her türlü detayını boyayabilirsiniz.

IMG_8203.thumb.JPG.82891d8a9ba7887a853f68de13ef13e3.JPG

Bunların boyutları da yaklaşık 8 cm. Yukarıdaki modelin küçüğü ve Bruce Lee modeli. Baskı süresi yaklaşık 2.5-3 saatti yanlış hatırlamıyorsam.

5964e42853241_20170214_225058(2).thumb.jpg.24cc2dc800da98bfb47b0f81cfdf9b3b.jpg

Bu figür de 3.5 cm x 5.0 cm boyutlarında. Yaklaşık yine 3 saat.

20170224_083646.thumb.jpg.922e1e78093e3ee54c3ceb474f431b47.jpg20170227_230655.thumb.jpg.aa80b8439f2dd6cef092dbe5bd55bd90.jpg

Empire State binası. 25 cm boyunda. Baskı süresi 14-15 saat.

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
12.07.2017 - 11:34, FigurTurkiye yazdı:

@BurakMumcu bey harika olmuş sizi burada da görmek çok güzel. Bu forum sizin ve yaptığınız ürünlerin bilgi dağıtımı konusunda fazlasıyla ihtiyacı var. :)

Elimden gelen yardımı yaparım. Böyle bir forumun olması ve herkesin bir araya gelmesi çok güzel. Büyük emek. Hayırlısı olsun

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@BurakMumcu bey harikalar yaratmışsınız sizin giibi değerli bir 3d sanatçısının aramızda olmasıda çok güzel figürler için paylaşımlarınızı bekliyoruz. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
16.07.2017 - 10:57, Kratos yazdı:

@BurakMumcu bey harikalar yaratmışsınız sizin giibi değerli bir 3d sanatçısının aramızda olmasıda çok güzel figürler için paylaşımlarınızı bekliyoruz. :)

Teşekkür ederim :)

16.07.2017 - 22:30, yav_yen yazdı:

@BurakMumcu bey ellerinize sağlık baskı kalitesine hayran kaldım baskıyı hangi cihazla aldığınızı sorabilir miyim?=)

Teşekkürler :) Raise 3D Printer kullandım bunlar için. PLA Filament malzeme ile baskı yaptım.

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap