Figür Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı figür yapımı platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

FigurTurkiye

Koskocaman dünya'yı ufacık bir fanusa sığdırmaya ne dersiniz ? | www.dioramaturkiye.com

logo.png.5482a5ae93bf783a32edb15c495a076

7q4qpL.png

7q4qJl.pngbrWrXG.pngyEXEa9.pngP0g0J6.png

r373zV.pngNp7p0Q.png

O0P0yQ.png

dP96pL.png

Merhaba arkadaşlar; Figür Türkiye dışındaki bir başka projemiz olan platformu tanıtmak isteriz. Öncelikle diorama nedir ? Diorama; genel olarak bir anın 3d yada 2d modellenmesidir. Şimdi projeyi rahat rahat anlatabilirim sanırım. Dünya için eski ülkemiz adına çok yeni bir hobi elbette öncesinden bilenler, duyanlar hatta belki ilgilenenler bile olmuştur. Şu sıralar bir benim de bir hobim olsun diyorsanız Diorama tam size göre hem alışıla gelmişin dışında hemde hayal gücünüzün sınırları ile paralel bir hobi alanı. Tek yapmanız gereken hikayenizi oluşturmak malzemelerinizi temin etmek ve hemen çalışmalara başlamak. Yukarıda örnek dioramları paylaştık tabi dioramalar savaş alanlarıyla sınırlı değil bir çok alanda çalışma yapabilirsiniz. Özellikle hollywood en ünlü gişe yapmış filmlerinde diorama sahneler ile tasarlanmakta sonra bazı çekim hileleri ile filmlere aktarılmakta. Ufak bir örnek olacak olursak 7'den 77'e herkes '' YÜZÜKLERİN EFENDİSİ '' serisini bilir ? İlk filmdeki elf köyü Eldrondun ve Arwen'in olduğu ormanın içinde saklı kalmış köy'den bahsediyorum. Sonra ikinci film iki kule oradaki büyük savaşın geçtiği miğfer dibi ''helms deep'' kalesi ve son film kralın dönüşünde beyaz kale ''gondor'' un tamamen diorama sanatı olduğunu biliyor muydunuz ? veya Harry Potter ''hogwarts'' ?? Evet şaşırmış gibisiniz ama bunlar doğru ve tüm bu detaylar diorama sanatçıları tarafından yapıldı. Sizde bu hobiye dahil olmak ister bende böyle çalışmalar yapabilirim diyorsanız adres Diorama Türkiye .

Not : Öneri & istek ve düşüncelerinizi bu konu altında bizimle paylaşmayı unutmayın.

www.dioramaturkiye.com

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hocam süper işlere imza atmışsınız sizi tebrik ederim her iki hobide ilgi alanımdaydı şimdi hem burada hem oradayım artık :D

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


Giriş Yap