Figür Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı figür yapımı platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

yav_yen

Kaliforniya'dan selamlar

Selamlar arkadaşlar. Ben de Figür Türkiye'yi birkaç hafta önce googleda figürlerle ilgili arama yaparken gördüm ve açılır açılmaz da üye oldum. İsmim Yavuz. Bu hobiye olan ilgim, aslında çocukluk döneminde başlamıştı. Daha çok action figure tarzı oyuncaklarım vardı, onları biriktirip boyamayı ve üzerlerinde değişiklikler yapmayı çok severdim. Ancak üniversite yıllarında action figureler tatmin etmemeye başladı. Yükseklisans eğitimi için gittiğim İngiltere'de ilk defa sanatsal ve yetişkin kitlelere hitap eden figürlerle tanıştım. İlk olarak Kotobukiya firmasının Bishoujo serisini görüp hayran kalmıştım (Merak edenler için https://www.kotous.com/retailstore/bishoujo.html).  Tabii sefil bir öğrenci olduğum için bunlara para yetirebilmem mümkün değildi. Ben de youtube'dan figür yapımı üzerine araştırmalar yapmaya başladım. İlk başta saatlerce Julian Khor'un videolarını izleyerek öğrenmeye çalıştım. İlk supersculpey siparişimi vererek 2013 yılında kendi çalışmalarıma başladım. O günden beri de işten güçten arta kalan zamanda figür çalışmalarımı sürdürüyorum. Bu 3-4 yıllık sürede çok şey öğrendim ve öğrenmeye de devam ediyorum. Eminim buradaki arkadaşlardan da çok şey öğreneceğim.

Forumumuz tüm figür severlere hayırlı olsun!

3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, yav_yen yazdı:

Selamlar arkadaşlar. Ben de Figür Türkiye'yi birkaç hafta önce googleda figürlerle ilgili arama yaparken gördüm ve açılır açılmaz da üye oldum. İsmim Yavuz. Bu hobiye olan ilgim, aslında çocukluk döneminde başlamıştı. Daha çok action figure tarzı oyuncaklarım vardı, onları biriktirip boyamayı ve üzerlerinde değişiklikler yapmayı çok severdim. Ancak üniversite yıllarında action figureler tatmin etmemeye başladı. Yükseklisans eğitimi için gittiğim İngiltere'de ilk defa sanatsal ve yetişkin kitlelere hitap eden figürlerle tanıştım. İlk olarak Kotobukiya firmasının Bishoujo serisini görüp hayran kalmıştım (Merak edenler için https://www.kotous.com/retailstore/bishoujo.html).  Tabii sefil bir öğrenci olduğum için bunlara para yetirebilmem mümkün değildi. Ben de youtube'dan figür yapımı üzerine araştırmalar yapmaya başladım. İlk başta saatlerce Julian Khor'un videolarını izleyerek öğrenmeye çalıştım. İlk supersculpey siparişimi vererek 2013 yılında kendi çalışmalarıma başladım. O günden beri de işten güçten arta kalan zamanda figür çalışmalarımı sürdürüyorum. Bu 3-4 yıllık sürede çok şey öğrendim ve öğrenmeye de devam ediyorum. Eminim buradaki arkadaşlardan da çok şey öğreneceğim.

Aramıza hoş geldiniz. :) Gelir gelmez farkınız platforma yansıdı bilgilerinizden tüm platform yararlanacaktır. Ve her zaman herkesin öğreneceği bir şeyler var. :)

Keyifli forumlar.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, yav_yen yazdı:

Hocam bende sizin gibi google da denk geldim. Hoş gelsiniz çok uzaklardan aramıza katılmışsınız asıl bu platformun yada çok büyük konuşmayayım haddim olmadan bizim sizlerden öğreneceğimiz çok şey var bence tüm paylaşımlarınızı inceliyorum harika konular detaylı bir şekilde figür yapımı anlatımları detayları konusunda eksik var oraları doldurursanız gelen herkes mutlaka bir daha gelecek bir şeyler öğrenmeye çalışacaktır. Nice hobicilere figüristlere hep birlikte.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Kratos yazdı:

Hocam bende sizin gibi google da denk geldim. Hoş gelsiniz çok uzaklardan aramıza katılmışsınız asıl bu platformun yada çok büyük konuşmayayım haddim olmadan bizim sizlerden öğreneceğimiz çok şey var bence tüm paylaşımlarınızı inceliyorum harika konular detaylı bir şekilde figür yapımı anlatımları detayları konusunda eksik var oraları doldurursanız gelen herkes mutlaka bir daha gelecek bir şeyler öğrenmeye çalışacaktır. Nice hobicilere figüristlere hep birlikte.

Güzel yorumlarınız için çok çok teşekkür ederim, eleştirilerinizi dikkate alıp daha detaylı paylaşımlar yapmaya çalışacağım tekrardan hepimize hayırlı olsun=)

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@yav_yen Yener bey selamlar yöneticiliğe getirilmekle harika bir iş yapmış figür Türkiye ekibi bende alt kategorilede yazışmalara denk gelince fark ettim.

https://www.kotous.com/retailstore/bishoujo.html bu seriyi kim görüpte eklenmez ki ???? Sorusunu sormadan edemeyeceğim !! Okul ve bölümsel kariyerinizde başarılar

Umarım çok çok daha iyi yerlere gelirsiniz. Bilgi ve birikiminizden mutlaka yararlanmak isterim @Kratos hocamada katılıyorum gerek 3d gerek figür yapımına dair olan

kategorilerde güzel dökümanlar açıklamalar paylaşılırsa bu forum çok figürist çıkarır ve nice studyoların kapısını açar fikrindeyim.

HOŞ GELDİNİZ. ^_^

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@Avatar çok teşekkürler sevgili Avatar, Bishoujo efsanesinin devam etmesi ümidiyle=) hepimizin katkıları ve paylaşımlarıyla ülkemizden de dünya standartlarında üretim başarısı gösteren sanatçı ve stüdyolar çıkacağına inanıyorum. Selamlar!

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap